Çevik Şirket

Email

bilgi@ceviksirket.com

Telefon

0 532 446 76 15

Çalışma Saatleri

P.tesi - C.tesi 08:30 - 18:00

“Belediyemizin Kurumsal Kültür Yapısı Gelişiyor” Eğitimi

Bu proje T. C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Teknik Destek programınca desteklenmiştir.

1.Eğitim Hakkında Genel Bilgi
Serinhisar Belediyesi personeline yönelik olarak hazırlanan bu eğitime iş yükü durumuna göre Belediye Başkanı tarafından seçilen 10 kişi katılmıştır.

Eğitimci Dr. M. Naci ÇUHACI yerel yönetimlerde bilgili ve deneyimli biri olarak, Belediye süreçlerine uygun örnekler vererek interaktif bir öğrenme ortamında katılımcı bir eğitim gerçekleştirmiştir. Özellikle, eğitimin 3. gününden itibaren öğrenme ortamı istendik düzeyde oluşturulmuştur.
Türdeş olmayan bu ekibe kurum kültürüne ve özellikle kendilerinin “ortak akıl” ile belirledikleri Değer ve İlkelere (Davranış Sözleşmesi) saygı duyarak uygun davranmaları beklenmektedir.

2.Eğitimin Amacı
Bu eğitim ile katılımcılarda; kurum kültürü, değerler ve ilkeler, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi konusundaki görev ve sorumlulukları, vatandaş memnuniyetini sağlanması konusunda iletişim ve beden dili becerilerinin kazandırılmasının yanı sıra etkili sunum yapabilme yeterlilikleri kazandırılması amaçlanmıştır.

3.Eğitim Programı
Kurum Kültürü ve Kurumsal Davranışlar, Kurum Kültürünün Yönetimi ve Etkililiği
Kurumsal Davranışlar ve Kamusal Düzene Etkisi, Kurum Kültüründe Ortak Dil ve Davranışlar için Takım Çalışması, Kamu Etiği
Etkili İletişim ve Beden Dili için Drama Uygulamaları,
Etkili Sunum Teknikleri, Sunum Planlama, Etkin Dinleme ve Konuşma; Topluluk Önünde Konuşmak- Temel Hitap Biçimleri