Çevik Şirket

Email

bilgi@ceviksirket.com

Telefon

0 532 446 76 15

Çalışma Saatleri

P.tesi - C.tesi 08:30 - 18:00

Yöneticilik, Müşteri İlişkileri ve İletişim Eğitimleri (Başkent Doğalgaz)

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de müşterilerle yüz yüze olan olan personel ile call center’de görev yapan personel sekiz ayrı grup halinde ikişer gün süre ile “Müşteri İlişkileri ve İletişim Becerileri Eğitimi”ne alınmıştır.

Bu eğitim ile ”İletişim konusundaki beklentilere yönelik farkındalık sağlama, kendini ifade edebilme yeteneğini destekleme, müşteri beklentilerine çözüm getirebilme, karşılıklı yanlış anlamaların önüne geçmek, imaj ve iletişim konusundaki bilgileri beceriye dönüştürerek hizmet sunum kalitesini artırmak amaçlanmaktadır.

Aynı eğitime ayrı bir grup olarak birim müdürleri de katılmıştır. Daha sonra yöneticiler için aşağıdaki isimleri belirtilen bir dizi eğitim planlanmıştır.

  • Müşteri İlişkileri ve İletişim Becerileri: 2 gün
  • Zaman Yönetimi: 1 gün
  • Ekip Çalışması ve Süreç Odaklılık: 1 gün
  • İş Koçluğu: 1 gün
  • Problem Çözme Teknikleri: 2 gün
  • Bireysel ve Grup Bilinci Geliştirme: 2 gün
  • Etkili Sunum Teknikleri: 2 gün
  • İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ve Performans Değerlendirmesi: 1 gün

Müşteri İlişkileri ve İletişim Becerileri

Amaç: İletişim konusundaki beklentilere yönelik farkındalık sağlama, kendini ifade edebilme yeteneğini destekleme, müşteri beklentilerine çözüm getirebilme, karşılıklı yanlış anlamaların önüne geçmek, imaj ve iletişim konusundaki bilgileri beceriye dönüştürerek hizmet sunum kalitesini artırmak.

Zaman Yönetimi

Amaç: Kötü zaman yönetiminin iş yaşamı ve özel yaşama etkilerinin farkına varılması, doğru işe doğru zaman harcanması, doğru zamanda dünde, doğru zamanda yarında, doğru zamanda burada olabilmeleri ile önceliklerini belirleme ve planlama becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Ekip Çalışması ve Süreç Odaklılık

Amaç: Ekip çalışmasının ayırıcı özellikleri, sorunlara ve çözümlere çok yönlü yaklaşım, süreç karar kalitesinin iyileştirilmesi, farklılıkların birbirini tamamlayacak stilde yönetilmesi ve sinerjik süreç iyileştirebilmek.

İş Koçluğu

Amaç: Yöneticilere kendi içlerinde bir yolculuğa çıkarak, başarıya ve hedeflerine en kısa yoldan ulaşmanın stratejilerini keşfettirmek.

Problem Çözme Teknikleri

Amaç: Katılanlara, problem çözme süreçlerindeki işlem ve eylemleri tanıtıp örnekleyerek, onlara örnek konularda karar verdirip problem çözdürerek, problemleri kendi güçleri temelinde çözebilme becerilerini geliştirmek, böylece özel ve iş yaşamlarındaki kararlarının problemlere karşı tavırlarının uygunluğunu artırmaktır.

Bireysel ve Grup Bilinci Geliştirme

Amaç: Kendini keşfetmek, farkındalık oluşturmak, özgüven geliştirerek kurumsal kimlikle bütünleşmek ve “Biz bilincini artırmak.

Etkili Sunum Teknikleri

Amaç: Başarılı ve etkili sunuşlar için nasıl hazırlanmak gerektiği, coşkunun ölçüsü ile dinleyicilerin ilgisini yüksekte tutma ve konuya iştirak ettirme tekniklerini vermek.

İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ve Performans Değerlendirmesi

Amaç: İnsan kaynakları yönetimi’nin kapsamı, önemi ve amaçları, insan kaynakları yönetiminde aktörler ve rolleri, İKY işlevleri: istihdam-geliştirme-ücretleme-bütünleştirme konularında temel yeterlilikleri kazandırmak.

Eğitimlerde Prof.Dr.Hikmet Timur, Dr. M. Naci Çuhacı,  Prof.Dr. Hüseyin Başar ve Taşkın Tahmaz görev almıştır.